• Tenerife a Gran Canaria - turistika a poznávání - 10 dní: 29.980 Kč - termín: 04.05. - 13.05.2019
  • Madeira s procházkami a květinové slavnosti - 8 dní: 27.980 Kč - termín: 29.04. - 06.05.2019
  • Island - turistický a poznávací okruh - 12 dní: 52.980 Kč - červen/červenec 2019 - skupinka MAX 16 osob
  • Azorské ostrovy - turistika a poznávání - 8 dní: 33.980 Kč nebo 14 dní: 52.980 Kč - červen až srpen 2019
  • Skotsko - Ostrov Skye a západní vysočina - turistika a poznávání - 11 dní - cena 31.980 Kč - červenec 2019
  • Skotsko - West Highland Way - 11 dní - cena 27.980 Kč - červenec 2019

Reference

Vyberte zájezd:

Madeira - turistika ostrovem věčného jara (11 dní)

rok 2016

"Dobrý den,
dovolte mi, aby jsem vyjádřila velkou spokojenost s průběhem zájezdu na Madeiru. Protože obvykle nevyužíváme k dovolené cestovní kanceláře, trochu jsme měli obavy. Zájezd, který organizovala cestovní kancelář Katu byl časově i pestrostí programu vyvážený a byli jsme velmi spokojeni. Průvodkyně Eliška byla profesionál a přitom také moc fajn.Program se celý naplnil a velikost zájezdu 18 osob byla pro tento typ zájezdu akorát. Již jsme předali i doporučení dál."

Dagmar B.

Dobrý den.
Chtěli bychom Vám poděkovat za krásný turistický zájezd na Madeiru, ze které jsme se v pondělí vrátili. Madeira je krásná sama o sobě, ale díky dokonale zorganizovanému zájezdu, na kterém jsme viděli opravdu všechny její oblasti v kombinaci s moc pěkným ubytováním a hlavně s věčně optimistickým, dokonalým a vždy připraveným průvodcem Martinem Černým jsme měli ty nejhezčí zážitky!!

Ještě jednou děkujeme, Luděk a Petra J.

Dobrý den,
ráda bych poděkovala za velmi pěkný zájezd na Madeiru.
Služby letecké společnosti TAP Portugal, hotelu White Waters v Machicu i Euro Monitz v Porto Monitz byly skvělé. Hlavním strůjcem bezproblémového cestování a pohody a hlavně velkým zdrojem informací s ohromným přehledem a znalostmi byl pan Ing. Martin Černý. Jediným stínem byl hotel ve Funchalu, možná ale byla díky dvou předešlým hotelům laťka nasazená příliš vysoko. Naše čtyřčlenná skupinka ve věku 14-56 let byla opravdu velmi spokojená a myslím, že jsem svým nadšeným vyprávěním o skvělém zájezdu nakazila i některé své kolegy v práci.
Mějte se pěkně a těšíme se na další cestování zprostředkované vaší CK.

S pozdravem Helena T.

rok 2015

Dobrý den,
dovoluji si touto cestou poděkovat Vaší CK za skvěle sestavený program zájezdu na Madeiru - turistickou (termín 6. - 16. 8.). Čas, který je k dispozici, je do maximální míry využitý, je počítáno i s méně náročnými trasami, což je pozitivní. Poděkování patří i slečně Magdaleně za perfektní organizaci zájezdu. Neustále sledovala aktuální předpověď počasí, aby mohla program přizpůsobit situaci a zážitky ze zájezdu jsme mohli mít co nejlepší.
Touto cestou Vám přeji hodně spokojených klientů, jako jsme byli my, a udržení nastaveného standardu služeb.
S přáním krásného zbytku léta

Zuzana P.

Dobrý den,
chceme tímto spolu s manželkou poděkovat za krásné zážitky ze zájezdu na Madeiru.
Jsme po všech stránkách spokojeni.
Program byl dostatečně pestrý a např. živá atmosféra festivalů nás přímo nadchla.
Také velmi chválíme Magdu.

Přejeme vše dobré – Jiří a Andrea F.

Vážení, ve dnech 6.6-16.6 jsem se zúčastnil zájezdu vaší cestovní kanceláře na ostrov Madeira a i když nikdy nepíši takovéto zprávy tentokrát učiním výjimku. Proč ? Určitě díky excelentně připravené průvodkyni Elišce, která perfektně znala trasy výletů, jejich přesné časové naplánovaní a také citlivé vybrání výletu dle aktuálního počasí v dané lokaci a co víc vždy byla na onom místě, kde to v daném okamžiku bylo zapotřebí, vždy vstřícná a trpělivá. A věrte mi,že to mohu objektivně posoudit, protože se jednalo o mou v pořadí již 6. návštěvu ostrova. Po 20 letech cestování s různými cestovními kancelářemi jsem se také poprvé setkal s tím, že nám byly dokonce poskytnuty služby nad rámec programu, tím myslím zastávky na různých vyhlídkách a společné večeře, na kterých jsme měli možnost ochutnat místní speciality. Výsledek? Blahem tetelící se klient, který již nyní počal střádat na další dovelenou s vaší cestovní kanceláří. Opravdu děkuji za vše!

S pozdravem Josef T.

Dobrý den Eliško,
moc Vás oba zdravíme a s trochou zpoždění způsobeného doháněním restů z doby dovolené posíláme slíbené hodnocení zájezdu.
Na dovolenou rádi vzpomínáme, moc se nám líbila, při prohlížení fotografií jsme veškerý program "prošli" ještě jednou. Program byl velice dobře naplánován a zorganizován, vše do sebe dobře zapadalo a byl také velmi různorodý, takže si mohl přijít na své každý. Já jsem byl po návratu u nás v mapovém centru a koupil turistickou mapu Madeiry (mrzí mne, že mne to nenapadlo dopředu - možná by neškodilo doporučit to v instrukcích k zájezdu), a tak si dáváme alespoň dodatečně do geografické souvislosti prošlé trasy. Pokud máte napsaný podrobnější itinerář našeho zájezdu, než jaký v byl instrukcích, které jste předem rozesílali, pošlete nám ho, prosím. V průběhu zájezdu jsme si nepsali sled všech navštívených míst a teď to procházíme jen podle fotografií a ne vše se nám podařilo identifikovat a zasadit i do podrobné mapy.
V instrukcích k zájezdu bychom doporučovali vypustit text v závorce "(není nutné mít pohorky stačí kvalitní sportovní boty)" a nechat text jen v této podobě: "Na turistiku je třeba mít zejména dobrou obuv, raději dva páry, dobré turistické oblečení a pláštěnku nebo bundu do deště."
Naše pozitivní dojmy z dovolené byly dány nejen perfektní průvodkyní, ale i výbornou skupinou, kde všichni dodržovali dohodnuté časy. Ještě jednou Vám děkujeme za hezké zážitky.
Mějte se hezky a třeba se někdy na nějakém zájezdu znovu potkáme.

Vlastimil B. a Táňa F.

Dobrý den,
trochu pozdě, ale přece: Chci touto cestou poděkovat Magdě, která se o nás na Madeiře vzorně starala a s přehledem a klidem zvládala všechny situace. Madeira je krásná a poznali jsme ji ze všech možných stran, zájezd byl výborně připravený a rozhodně splnil má očekávání.
Takže ještě jednou děkuji a posílám pár fotek.
S pozdravem

Jana B.

Dobrý den,
včera jsme se vrátili z "turistické Madeiry". Chci vám poděkovat za pěkný zájezd.
Velkou pochvalu zaslouží průvodce pan Ing. Martin Černý. Nejen že má úžasné znalosti o ostrově, ale velice flexibilně dovede program přizpůsobit v momentě změny počasí. Je velice trpělivý, obětavý a klientům se věnuje nad rámec svých povinností.
Zájezd, také díky skvělému průvodci, předčil má očekávání.
Děkuji a přeji vám mnoho zdaru ve vaší činnosti a hodně spokojených klientů.

S pozdravem Eva S.

Dobrý den,
v pátek 26.6. jsme se vrátili z dovolené na Madeiře. Byli jsme s manželem poprvé s cestovní kanceláří a tak jsme vůbec netušili, jak to bude vypadat. Když nás na letišti přivítal sympatický klučina, byli jsme překvapeni jeho mládím. Přestože měl David na starosti skupinku v rozmezí 35 – 68 let, poradil si skvěle. Klobouk dolů před tím, jak si dovedl všechno zorganizovat, zajímavými výklady, znalostí květeny a v neposlední řadě i trávením spousty večerů v restauracích při výtečných rybích specialitách a madeirském víně. Sešla se celkem dobrá parta a mnozí z nás se těší na setkání v listopadu.
Posílám důkaz toho, že jsme našemu průvodci Davidovi dopřáli i chvilku odpočinku, byť krátkou a foto naší skupinky.
Děkujeme za krásně strávenou dovolenou a pěkně sestavený program zájezdu.

Zdraví Vás Jana a Mirek K.

Vážení, absolvovali jsme zájezd na Madeiru - ostrov věčného jara s průvodcem Davidem Schlindenbuchem. Myslíme, že k vyjádření postačí dvě slova : OBROVSKÁ SPOKOJENOST !!!
Děkujeme

Jarda a Míťa K.

rok 2014

Dobrý deň, absolvovala som zájazd Madeira 16.6. - 26.6.2014.
Chcem vysloviť veľkú spokojnosť a poďakovať za krásnu dovolenku. Program bol veľmi zaujímavý a sprievodkyňa na vysokej profesionálnej úrovni.
Želám vám všetko dobré a veľa spokojných klientov

Marta T.

Dobrý deň,
Chcem vyjadriť maximálnu spokojnosť so zájazdom na Madeire 16.-26.6.2014. Organizácia, služby bez chyby, sprievodkyňa Eliška bola výborná odborne aj organizačne zdatná, dá sa povedať, že všetko zaujímavé na Madeire sme videli a levády boli vybrané tak, že každá bola zaujímavá niečím iným. Vďaka za sprostredkovanie, bol to dobrý typ.

S pozdravom Marta Š.

Dobrý deň,
touto cestou sa Vám chcem poďakovať za úžasný zážitok, ktorý som prežila počas zájazdu Madeira od 26.4.2014 do 3.5.2014.
Obzvlášť oceňujem profesionalitu nášho sprievodcu Petra, jeho organizačné schopnosti a znalosť miestnych pomerov, jeho prístup ku klientom, tiež nemôžem opomenúť skvelé ubytovanie, ... .
Ďakujem a prajem veľa-veľa rovnako spokojných klientov.

S pozdravom Marta P.

Vážená paní Schlindenbuchová,

zúčastnil jsem se zájezdu na Madeiru ve dnech 26.4. - 3.5.2014.
Chtěl bych Vaší cestovní kanceláři poděkovat za krásnou a velice příjemnou dovolenou. Při výběru CK jsem porovnával nabídku programů a vybral jsem si právě tu Vaší, protože mi poskytovala maximum zážitků v relativně krátké době pobytu. A byl jsem velice spokojen.

Kvalitu Vaší nabídky několikanásobně povýšil průvodce Petr. Tak obětavého, pozorného, ochotného a příjemného průvodce jsem již hodně dlouho nezažil. Jeho znalosti o lokalitě jsou obdivuhodné a schopnost provádět výklad bez koukání do papírů je velice příjemná. Můžete být na něj pyšná.

Protože jsem byl velice spokojen, určitě doporučím tuto destinaci a Vaší CK svým známým, kteří o dovolené na Madeiru uvažují.

Děkuji a přeji příjemný den.

Miloslav K.

Dobrý den,

ráda bych Vám napsala velmi krátce o svých zážitcích ze zájezdu na Madeiru v termínu od 26. 4. - 3. 5. 2014. Cestu jsem absolvovala se svými kamarádkami, a jsem moc ráda, že jste respektovali naše požadavky na společné ubytování. Při přípravě cesty jsme do Vás dostávali informace včas, byly přesné a úplné.
Mile mě překvapily pokyny před cestou, protože takto stručně, výstižně, a veskrze užitečně, jsem to ještě před žádným zájezdem nedostala. Všimla jsem si pochopitelně, že pokyny zaslala jiná cestovní kancelář, ale byla jsem přesvědčená, že když je to tak dobře napsané, bude zájezd zřejmě v pořádku a není třeba se obávat opaku.
Skutečnost mnohonásobně předčila mé/naše očekávání. Zážitky z nádherné Madeiry byly umocněny tím, že jsme byly během celého pobytu doslova hýčkány perfektní organizací, skvělým výběrem výletních cílů, neuvěřitelně detailní znalostí krajiny, lidí, kultury, historie a zajímavostí Madeiry ze strany našeho průvodce. "Náš Petr" byl navíc nesmírně ohleduplný, vnímavý, ochotný, milý, a ke všemu ještě vtipný...
Průvodce z CK Katu prostě povýšil týdenní dovolenou na skvělý čas, na který nikdo z nás jen tak nezapomene. Dnes se moje e-mailová schránka naplnila zprávami od "účastníků zájezdu", a věřte mi, že ani jedna z těch zpráv nebyla bez "ódy" na průvodce. Děkujeme Vám tímto za skvělé služby p. Petra Schlindenbucha, který má náš "kolektivní" obdiv.
Smekám a děkuji, nejen za sebe, ale i za své kamarádky - a ostatní účastníky zájezdu.

Lenka P.

rok 2013

Dobrý den,
píšeme vám, abychom poděkovali za výborně zorganizovaný zájezd na Madeiru (16. - 26. 6. 2013). Stejně jako v minulých letech jsme byli velmi spokojeni s průvodci, kteří dokonale znali prostředí a citlivě nám poskytovali služby a uzpůsobovali program podle počasí tak, že jsme vše absolvovali v příjemné atmosféře. S takovouto zkušeností se v budoucnu zase rádi zúčastníme nějakého zájezdu z vaší nabídky.
Ještě jednou děkujeme, vaši spokojení zákazníci

Marcela a Vladimír M.

rok 2012

Hezký den

a pozdrav z Hradce Králové :). Nejdříve ze všeho ještě dodatečné poděkování vaší CK - a především Petrovi a Elišce - za bezva dovolenou strávenou letos v první polovině července na Madeiře.
Níže přidávám odkazy na moje album.
S pozdravem

Eva P.

rok 2011

Ahoj Kateřino a Petře,
posílám Vám několik foto z dovolené. Fotky teprve dávám dohromady. Kupodivu vyšly úplně všechny. Ještěže jich mám méně než ostatní fotografové.
Jak se Vám vydařil druhý běh na Madeiře?
Mně se moc dovolená líbila, Mám spoustu zážitků, vzpomínek na celý život.
Co se týče mého komentáře: viděla jsem na celou dobu pobytu asi nejvíc, co bylo možné. I v porovnání s jinými CK nebo soukromou cestou. Pokud bych jela sama, tak bych si asi ještě dopřála mezi-odpočinkové dny u moře, v parku na strávení všech zážitků či na pozorování obyvatel. Což by ale znamenalo delší pobyt:-) Toto je asi hodně individuální. Mám duševně náročnou práci, takže pak vyhledávám i víc odpočinku. Velmi oceňuji lehčí a těžší varianty dne, individuální přístup. Je vidět, že Madeiru znáte. Stálo to to opravdu za to.
Zdravím a ať se Vám moc daří nadále!

Jana J.

Milá Kateřino, milý Petříku :-),

ještě jednou díky za vzornou a nevšední péči, jakou jste věnovali průběhu naší dovolené. Velmi oceňujeme flexibilitu a ochotu měnit program dle počasí, skvěle naplánované trasy tak, aby nebylo nutné chodit stejnou trasu tam i zpět...

Pokud jde o program asi mu není co vytknout. Možná ta první leváda nebyla nic moc. Pokud jde o ubytování, tak my to máme tak, že jsme utekli z Prahy do přírody a klid hledáme i na dovolených. Proto se nám více líbilo ubytování na severu, kde byl klídek. Klidně bychom tam byli celý pobyt, ale chápu, že by to zase bylo více přejezdů na jih ostrova.

Každopádně je vidět, že to děláte nejen jako zaměstnání, ale i jako koníčka, a že vás to baví. Tak ať vám to dlouho vydrží a vše klape tak jak si naplánujeme (nebo alespoň většina:-)). Věříme, že se někdy uvidíme. Krásné dny, hodně hostů v penzionu i na zájezdech a ještě jednou díky. Pokud budou penízky, tak slibujeme, že první katalog se zájezdy na dovolenou do kterého koukneme, bude ten váš :-).

Petr, Zuzana a Vítek D.

Ahoj, všechny vás moc s Andrejkou zdravíme a posíláme odkaz na naše fotky z "Turistické Madeiry" :-).
Ještě jednou moc děkujeme Petrovi a Kateřině za to, jak nás skvěle ostrovem věčného jara provedli a provezli, byla to skvělá dovolená, ze které budeme dlouho čerpat! A už pokukujeme po zájezdu na Island ;-) Zároveň ještě dotaz na Petra - kde přesně můžeme napsat naše hodnocení zájezdu (jak jsme se o tom bavili před odjezdem)? :-)

Mějte se moc krásně a třeba v listopadu v Lučanech v Jizerkách :-)

David A. a Andrea K.

Přeji dobrý den, chci Vám alespoň touto formou poděkovat za velmi pěkný zájezd na Madeiru. Byl jsem velmi překvapen a spokojen s organizací zájezdu i s obětavostí s jakou jste účastníky zájezdu provázeli po nádherném ostrově. Zvláště nyní po vyvolání fotek a prohlédnutí si člověk uvědomuje, jakou nádheru přírody viděl. Doufám, že se na nějakém příštím zájezdu uvidíme.

Zdeněk J. a Marie K. /termín zájezdu 23.7-2.8./

Madeira a květinový festival

rok 2015

Vážená rodino Schlindenbuchová,
včera jsem se vrátila z poznávacího zájezdu z Madeiry. Chtěla bych Vám touto cestou poděkovat nejenom za vstřícné
jednání při objednání zájezdu, ale ocenila jsem i to, že jsem měla spolubydlící. Vzkaz pro Petra: 99.99% lidí ze zájezdu ocenilo Tvoje vědomosti, organizační schopnosti, příjemné vystupování a pohodovost. Připravil jsi nám velice příjemné chvíle a i program navíc, za což
ještě jednou moc děkuji.
Přeji Tobě i celé rodině mnoho zdraví a hodně spokojených zákazníků.

Zdraví Jaroslava K.

Dobrý den,
ve dnech 13.4. - 20.4.2015 jsem se zúčastnila zájezdu „Madeira s procházkami a květinové slavnosti“ zájezd pořádaný CK Katu, koupený přes partnerskou CK. Byl to pěkný zájezd a zejména musím pochválit průvodce Petra Schlindenbucha, který organizaci zájezdu zvládal bravurně, jak pokud jde o program, tak i rychlé ubytování, bezproblémovou dopravu apod. Stále byl vstřícný, dobře naladěný a snažil se vše dělat ke spokojenosti klientů. Poděkování patří i za jeho nadstandardní služby, když např. v neděli dopoledne před květinovým průvodem vzal zájemce na turistiku kolem další levády nebo když v 5-ti hodinové přestávce mezi lety v Lisabonu zájemcům nabídl, že je doprovodí metrem do areálu Expa, aby se mohli podívat do Mořského akvária.
Cestovní kancelář Katu jsem do této dovolené neznala, ale po tomto zájezdu mám důvod ji chválit a doporučovat.

Eva M.

Andalusie

rok 2017

Dobrý den,
zájezd Andalusie - památky UNESCO a přírodní parky můžeme hodnotit jedním slovem - úžasný! Bohatá a různorodá náplň, viděli jsme opravdu krásné a zajímavé věci, kombinace památek a přírody je přitažlivá. Průvodkyně Ing. Martina Drašarová byla velmi erudovaná co se týká znalostí i organizačních a jazykových schopností, velmi příjemná a vstřícná. K ubytování a stravování nemáme připomínky, také autobusy pro cesty po Andalusii byly kvalitní a řidiče lze hodnotit jen kladně. Vrátili jsme se sice trochu unavení, ale plní nádherných prožitků.
Zájezd můžeme vřele doporučit!

Jiří P. a Marie K.

Azorské ostrovy - turistický a poznávací okruh - 5 ostrovů

rok 2016

Včera jsme se vrátili ze zájezdu na Azorské ostrovy pořádaného Vaší cestovní kanceláří. Děkujeme za něj. Bylo to nádherné, perfektně připravené a zorganizované. Shodli jsme se s manželkou, že je škoda, že jsme Madeiru, kterou jsme absolvovali před 2 lety, nejeli s Vaší cestovní kanceláří. Sešla se skvělá parta lidí a loučení na letišti v Praze nebylo lehké.
Ještě jednou děkujeme.

S pozdravem Josef H.

rok 2014

Sedím u počítače a s nostalgií se dívám na fotky z Azor. Petře a Eliško „ VELIKÉ“ díky Vám oběma. Bylo to krásné a byli jste nepopsatelně bezvadní.

Marian M.

rok 2013

Dobrý den,
Rádi bychom Vám touto cestou poděkovali za nádherně strávený čas na Azorských ostrovech, kde jsme pobývali v první polovině srpna tohoto roku.
Díky skvělé organizaci, dostatečnému přísunu informací a příjemné atmosféře budeme na tuto dobu vždy rádi vzpomínat.

Jitka a Radek Z.

Dobrý den Kateřino a Petře,chtěl bych Vám alespoň touto cestou poděkovat za opravdu nádherný,zajímavý i akční zájezd na Azory.Stále si z fotek připomínáme tu nádhernou přirodu a další zajimavosti.Byli jsme samozřejmě nadšeni i z našeho prvního zájezdu s vámi na Madeiru.

Zdeněk J. a Marie K.

Milá Kateřino, milý Petře,
srdečně vás zdravíme a pár dní po návratu z Azorských ostrovů vám ještě jednou moc děkujeme za krásný zážitek ze zájezdu na Azorské ostrovy! Byla to bezesporu naše nejlepší cesta, absolvovaná prostřednictvím nějaké cestovní kanceláře. Naprosto vzorná příprava, věcné a přitom vstřícné a obětavé vedení, přátelský přístup od prvních okamžiků na letišti atd.atd. Většinou se najde nějaká ta chybička, ale tady jsme neobjevili žádnou.
Dosud jsme si cesty vybírali spíše podle místa, která bychom chtěli navštívit - od nynějška se budeme zárověň pídit, zda tam nejede vaše CK KATU!
Tak ještě jednou moc díky - a doufáme, že někdy na shledanou!
Přejeme další úspěšné cesty a hodně spokojených účastníků

Helena a Honza V.

Azorské ostrovy (Sao Miguel a Terceira) a Lisabon

rok 2017

Vážená paní,

chtěla bych poděkovat za krásný zájezd. Byly jsme s dcerou velice spokojené. Nádherná místa, skvělý průvodce!!! 

Děkuji Ivana S.

rok 2016

Vrátili jsme se včera ze zájezdu na Azory s vaší cestovní kanceláří a jsme moc spokojeni. Už před odjezdem jsme byli mile překvapeni zaslanými podrobnými informacemi včetně potřebných finančních prostředků (uvedená částka se téměř přesně shodla s naší útratou).
Průvodce Petr byl dokonalý organizačně (vše probíhalo bez zdržení a jakýchkoliv zádrhelů) i lidsky (jednal s lidmi, kteří až na malou výjimku byli o generaci starší a perfektně to zvládal).
Byl to krásný zájezd.

Věra a Jan M.

Paní Schlindenbuchová,
zúčastnili jsme se s partnerkou v červnu 2016 zájezdu na Azorské ostrovy.
Chtěl bych Vám poděkovat za krásný zájezd s perfektně připraveným programem. Je to jeden z mých nejhezčích "cestovatelských" zážitků.
Akční program bez zbytečných hluchých míst.
A hlavně bych chtěl poděkovat za profesionální "výkon" Petra jako průvodce. Vše zvládá s naprostým přehledem, okamžitě reaguje na případné změny. Velice příjemně vystupuje a dokáže si získat sympatie od všech účastníků bez ohledu na věk. Za celou dobu se nevyskytl jediný problém.
Před dvěma lety jsem s Petrem absolvoval Madeiru a byl jsem stejně spokojený jako letos.

Miloslav K.

Ahoj Petře,
díky za skvělé průvodcování po Azorech, báječně jsme si to užili.
Těším se na další výlety a přeji mnoho štěstí na cestách kolem světa.

S pozdravem Pavel B.

Burgundskem na lodi

rok 2016

Ahoj Katko a Petře,
ještě jednou chci pochválit krásnou dovolenou se spoustou zážitků ve společnosti milých lidí.

Vše bylo moc fajn, klidná a příjemná dovolená. Výlety do měst nás obohatily o nové zážitky. Nemohu opomenout výbornou a bohatou kuchyni. Prostě dávám jedničku. Tak ještě jednou díky za krásnou dovolenou a někdy zase na viděnou.

Věra a Sláva R.

rok 2014

Posádka lodi PAPA LESLIE, plující po kanálu Niverneux a řece Yone z Vermentonu do Laroche-Migennes a zpět, včetně automobilových vyjížděk po širokém okolí v Bugundech, děkuje kapitánovi Petrovi a jeho ženě Kateřině za krásnou dovolenou.
I když počasí nebylo zrovna letní, dalo se vše vydržet a tak výborně chutnalo jak připravované jídlo, tak i dobré vínečko. Nelze zapomenout ani na KIR (kdo nezná, musí si to sám zjistit při dalším zájezdu), který se stal oblíbeným nápojem všech.
S odstupem doby se ani nechce věřit, kolik věcí, památek a zajímavostí lze vidět při jedné cestě do Burgundska.

Ještě jednou díky a snad se ještě na nějakém zájezdu setkáme.

Jan a Eva P., Zdeněk a Helena V. a Miluše a Karel V.

Milí Schlindenbuchovi!
Pořád vzpomínáme na skvěle uspořádaný a zajímavý zájezd lodí po kanále Nivernais v Burgundsku. Nádherné prostředí burgundské přírody a památek jste nám přiblížili jako nejlepším přátelům.
Obdivuhodná byla i kapitánova trpělivost s námi nešikovnými plavčíky, takže se nám nesmírně líbila i plavba lodí.

Ještě jednou děkujeme. Manželé V.

Kanál Du Midi na lodi

rok 2014

Milá Kateřino, milý Petře,
včera bylo rozloučení na Smíchově - jak jinak - poněkud uspěchané a takříkajíc nedostatečné. Chci to napravit a takto dodatečně poděkovat za krásné zážitky a zkušenosti a hlavně za mimořádnou péči, kterou jste nám oba věnovali. S takovým to předpokladem bych s vámi jela i na Severní pól, kdyby mi to věk a kondice dovolily. Přeju vám jen samé úspěchy a radost z podnikání a moc ráda s vámi zase někam pojedu.

Zdravím, Lenka Š.

Milá Kateřino, Milý Petře,
díky Vám jsem si splnila přání plout po kanálu Du Midi. Nejen to, poznala jsem Vás jako harmonickou a sehranou dvojici, která se obětavě stará o své klienty. I takové, kteří stále něco hledají, ztrácejí a zapomínají. Byla to krásná cesta, plná pohody, poznání, dobrého jídla a pití. Dlouho se budu těšit ze zážitků. Jestli to bude možné, ráda se svěřím do Vaši péče i příště.
Srdečně zdraví, děkuje a těší se

Daniela L.

Milá Katko a Petře,

díky za nezapomenutelný zážitek při jízdě po kanálu Du Midi, blízkém i vzdálenějším okolí, cestě tam i zpět!
Vše bylo perfektně připravené, zrealizované.
Díky za laskavou, rodinnou atmosféru, skvělou kuchyni a milá (byť fyzicky náročnější), vysokohorská "překvapení". Žádné knihy, odborné brožury nenahradí osobní zkušenost, zvláště je-li doprovázena spoustou informací o historii daného místa. Toho všeho se nám dostávalo v hojné míře a bylo to moc prima.
Bylo to s Vámi moc pěkné a doufám, že to nebylo naposledy.
Zdravím a přeji pěkné Velikonoce

Alena K.

Island

rok 2016

Vážení a milí přátelé!

Snad jste se v pořádku a ve zdraví už vrátili z Islandu, takže Vám konečně moc děkujeme za (opět) úžasný zájezd! Jsme stále plni dojmů z toho krásného ostrova a jsme moc rádi, že jsme ho mohli díky Vám tak dobře poznat! Jako obvykle zapracoval "Schlindenbuchův efekt" : když to bylo potřeba, tak vysvitlo sluníčko, a když přece jenom zapršelo, tak jsme jeli v autě nebo byli ve městě... Ten hlavní "efekt" byl ale ve Vás! - ve Vašem kamarádském přístupu ke všem účastníkům, ve vzorné přípravě, organizačních, jazykových atd.,atd. schopnostech a skvělém a obětavém vedení každého dne!
Pevně tedy doufáme, že se ještě naskytne příležitost s Vámi zase někam vyjet.

Každopádně Vám všem přejeme pevné zdraví, hodně dalších pěkných cest se spokojenými klienty (dosud jsme se na žádném zájezdu nesetkali ani s nepatrným náznakem nespokojenosti) a úspěchů v podnikání.

Ještě jednou moc děkujeme a těšíme se někdy nashle!

Hela a Honza V.

Kanárské ostrovy - Tenerife a Gran Canaria

rok 2017

Několik postřehů účastníka turistického zájezdu Grand Canaria a Tenerife s CK KATU 22.4. – 1.5.2017

Prezentaci cestovní kanceláře na internetu považuji za velmi zdařilou a přehlednou s poměrně velkým množstvím užitečných informací. Obdobně se lze vyjádřit i o tištěném katalogu. Za trochu riskantní považuji uvádění přesných termínů některých zájezdů více jak rok dopředu. Pochopitelně může pak dojít ještě k posunu.
Objednání zájezdu, uzavření smlouvy a zaslání upřesňujících pokynů před cestou proběhlo bez jakýchkoliv problémů, setkal jsem se také s ochotou při individuálním dotazu v CK.
Za velkou výhodu považuji u výletů možnost volby mez obtížnější a lehčí trasou. Tato možnost umožňuje účast jedinců s různou fyzickou výkonností, aniž by se vzájemně na výletech výrazně omezovali. Někteří účastníci dokážou nasadit tempo až vražedné, takže jak říkal Jára Cimrman, „kdo chvíli močil, již močí opodál“. Lehčí varianty může absolvovat i netrénovaný člověk v důchodovém věku, pokud samozřejmě netrpí nějakou závažnou chorobou, zejména pohybového aparátu. Obraz o náročnosti si lze udělat již z popisu cesty a na samotném zájezdu jsou průvodcem ještě podávány podrobnější informace a vysvětlení. Při indispozici či z jiných důvodů lze výlet vynechat. Ještě bych chtěl podotknout, že výlety jsou koncipovány tak, že převažuje klesání nad stoupáním, což nemusí být pro některé „skalní turisty“ předností. Ale zase to umožňuje účast i méně fyzicky vybaveným.
Možnost koupání není v případě uvedeného zájezdu tak často využívána, jak by mohlo vyplývat z katalogu. Hotel nemusí být přímo u moře, denní program je časově docela náročný a mnoho volného času nezbývá, resp. ani není chuť se během výletu v relativně krátkém době převlékat a jít koupat. Oceán navíc nebývá na koupání vždy ideální – vlny, pro někoho chladná voda, kamínky píchají do chodidel, v moři občas cosi zvláštního plave...
Ubytování bylo na obou ostrovech v hotelích apartmánového typu, tedy obýváček s kuchyňkou a ložnice, což bylo velmi komfortní. Přesto doporučuji využít možnost přikoupení večeří ještě před odjezdem, je to za velmi slušnou cenu a šetří to čas.
Průvodkyně Eliška Schlindenbuchová se svého úkolu zhostila se ctí. Její informace byly přesné, vyčerpávající, pro osoby již sklerózou postižené raději několikrát opakované. Důsledně dbala na dodržování časového rozpisu a svým vystupování si získala autoritu u účastníků zájezdu. Z CK Katu byla ještě přítomna Vlaďka, která svojí španělštinou, snad dokonce na úrovni rodilého mluvčího, přispěla k zisku dalších informací a ke zdárnému průběhu. Řidiči autobusů neznalí jiných slov než španělských z toho byli přímo nadšení.
Celkově hodnotím zájezd jako velmi zdařilý a předpokládám, že služeb této CK ještě využiju. Jen nesmím dlouho váhat, protože „léta běží, vážení.......“

Josef S.

Ahoj Kateřino,
zúčastnili jsme se s partnerkou v minulý týden zájezdu na Kanárské ostrovy.
Chtěl bych Ti jako majitelce CK poděkovat za krásný zájezd s perfektně připraveným programem. Je to jeden z mých krásných turistických zážitků.
Program byl akční bez zbytečných hluchých míst.
A hlavně bych chtěl poděkovat za profesionální výkon Elišky jako průvodce. Vše zvládá s naprostým přehledem, okamžitě reaguje na případné změny - a že jich bylo nezaviněně dost. Velice příjemně vystupuje a dokáže si získat sympatie od všech účastníků bez ohledu na svůj věk. Za celou dobu se nevyskytl jediný problém.
Současně bych chtěl ocenit sympatickou zaučující se průvodkyni Vlaďku, která byla také velice příjemná.
Těším se na setkání v listopadu.
Přeji příjemný den.

Slávek K.

 

rok 2016

Vážení,
děkujeme za skvělou akci Kanárské ostrovy Gran Canaria a Tenerife, ze které jsme se právě vrátili. Program: 1, organizace: 1, účastníci zájezdu: 1... "Prospěl/a s vyznamenáním".

Srdečně zdraví manželé P.

Dobrý den.
Chtěl bych vám poděkovat za velice pěkný a zajímavý zájezd. Vše bylo perfektně zorganizováno a fungovalo. Ještě jednou děkuji.

Josef H.

rok 2015

Zdravím CK KATU,

loni jsem byla s Vámi v červnu na Madeiře a zájezd se mi strašně líbil - super zorganizované, perfektně naplánované vycházky, které průvodcovala Eliška. Když jsem letos plánovala dovolenou, tak jsem z tohoto důvodu logicky opět navštívila Vaše velmi pěkně udělané webové stránky a zaujal mě zájezd na Kanárské ostrovy - Tenerife & Gran Canaria - turistické poznávání v termínu od 18. do 27.4.2015. Z loňské zkušenosti jsem opět očekávala precizně naplánovaný zájezd s výlety do těch nejzajímavějších míst těchto dvou ostrovů. Jsem hrozně moc ráda a velmi Vám za to děkuji, že jste mé očekávání nezklamali a zachovali naprosto vynikající úroveň zájezdu, na kterou jsem se tak těšila. Především děkuji Kateřině a Petrovi, kteří tento zájezd měli na starosti a po celou dobu tohoto zájezdu nás doprovázeli nejen na cestách v přírodě, ale i jejich vyprávění a komentáře během přejezdů autobusem byly naprosto úžasné a cestu nám tím vždy zpříjemnili. Už teď se těším na nějaký další zájezd s Vaší CK, protože bych určitě do některých Vámi nabízených destinací ráda vyrazila. CK KATU velmi ráda doporučím všem známým a Vám přeji mnoho dalších spokojených klientů. Jen tak dále.

Jana H.

Milá Kateřino, milý Petře,
mockrát děkuji za nádhernou dovolenou na Kanárských ostrovech, ke které jste velkou měrou přispěli právě Vy. Byla to dovolená přesně podle mých představ. Turistické výlety do úžasných přírodních lokalit větší či menší sportovní náročnosti byly prokládány návštěvami zajímavých míst s kulturními, architektonickými nebo sakrálními památkami a každý den bylo také možné se vykoupat v moři nebo v bazénu. Perfektně promyšlený a naplánovaný program celého zájezdu jste navíc obohatili zajímavými informacemi z různých oborů, jako zeměpisu, historie, botaniky, geologie a techniky.
Za celou dobu desetidenního zájezdu se nevyskytl jediný organizační, ani žádný jiný problém.
Ráda s Vámi pojedu na další zájezd a cestovní kancelář Katu už doporučuji všem svým známým.
S přátelským pozdravem

Hanka P.

Dobrý den Kateřino a Petře,
chtěl bych vám poděkovat za skvělý zájezd na Kanáry ze kterého jsme se před týdnem vrátili.
Celý ten čas strávený s vámi nelze zapomenout - zkrátka bylo to "Žůžo" Jste bezva lidi.
Přeji hezký den

Hana a Milan Č.

rok 2014

Milá Katko, milý Petře,
zdravíme Vás i všechny v KATU!
Po skončení nádherného zájezdu na Kanárské ostr. jsme rázem spadli do každodenní reality a tak se až po více než týdnu dostáváme k tomu, abychom Vám ještě jednou moc poděkovali. Zájezd na Kanáry se pro nás stal dalším velkým zážitkem! Po loňských Azorách s Vámi jsme tušili, že se právem můžeme moc těšit – a opravdu to bylo skvělé a máme zase na co vzpomínat! Moc Vám tedy děkujeme za hlavně za dvě věci. Za vynikající přípravu a organizaci (vše vypadalo z Vaší strany tak jednoduché a přitom víme, kolik času příprava vyžádala a jaké to musí být nervy, aby vše klapalo a nezadrhlo...). Druhý dík je za nezaměnitelný bonus Vaší „cestovky“ – úžasný přístup ke klientům! Vůbec jsme si jako klienti nepřipadali, ale jako Vaši přátelé a tu přátelskou atmosféru vstřebala i velká většina účastníků, takže si myslíme, že i parta byla letos bezva a nadmíru spokojená. Připravili jste nám krásné výlety po ostrovech (moc rádi jsme absolvovali i La Palmu) a to i do míst, kam se běžně nejezdí a nechodí, počasí přálo, takže i fotek jsou mraky. Ještě jednou Vám tedy moc děkujeme a přejeme spoustu dalších spokojených účastníků (nedovedeme si už dost dobře představit, že někdy pojedeme s jinou cestovkou...). Taktéž přejeme vydařená listopadová setkání ve Vašem penzionu, kam nám to jistě nevyjde.
Mějte se tedy moc dobře a přejeme Vám pevné zdraví a ať se Vám vše daří!

Hela a Honza V.

Milá Kateřino a Petře,

jen malý pozdrav a poděkování za krásné společné chvíle na Kanárských ostrovech.
Moc pěkně jste to připravili a bylo to nádherné.

Ať se Vám daří a mějte se moc pěkně!

Lenka L.

Réunion a Mauritius

rok 2016

Ahoj Eliško,
Touhle cestou Ti chceme s Blankou poděkovat za nevšední zážitky, které jsi nám na Mauritiu a Reunionu připravila (včetně třešničky na dortu – soptící Fournaise). Oceňujeme Tvůj profesionální přístup ke všemu, co jsi dělala. Taky jsme si užívali Tvoje kamarádství, smysl pro legraci a odolnost vůči tropickému mrazu :)

Vlado.B.

Dobrý večer Katu !
právě jsme se vrátili ze zájezdu na Mauricius a Reunion a rádi bychom vyjádřili svou plnou spokojenost a poděkovaní, zejména naší milé průvodkyni Elišce, za skvělou organizaci, akční zařazení mimořadného výletu za pravě soptícím vulkanem Fournaice (foto před a po výbuchu přikládám), taky za trpělivost s občas roztržitými klienty..
Přenocování na Gites Dufour a výstup na Piton des Neiges ( já tedy v pyžamu ), putovaní Mafatem , to jsou pro nás zážitky na celý život.

Lenka a Luboš H.

Edinburgh

rok 2015

Dobrý den,
na přelomu tohoto týdne jsme se, spolu s manželem, zúčastnili zájezdu do skotského Edinburghu, který organizovala vaše cestovní kancelář. Naší průvodkyní byla po celou dobu Magda Schlindenbuchová. Za celou dobu pobytu se nejenom nám, ale i zbytku skupiny věnovala na více než 100 procent. Její přístup byl naprosto výjimečný, byla vždy připravena odpovědět, zjistit a připravit si informace. Mimo poděkování při rozloučení na letišti, jí, ještě jednou děkujeme alespoň tímto způsobem.
Slíbili jsme si, že s ní určitě necestujeme naposledy.

S pozdravem Jiří a Jaroslava M.

Mallorca

rok 2015

Vážení a milí přátelé !
Snad jste se už v pořádku vrátili i z Barcelony, takže využíváme chvilky k tomu, abychom Vám ještě jednou moc podělovali za krásný zážitek, jakým byla i letošní cesta s Vámi na Mallorku. Pořád ještě zažíváme to krásné putování po nevšední krajině, která byla pro nás opravdu překvapením (tak krásný a zvláštní kras jsem ještě neviděl, a to už jsem viděl lecjaký...). Především moc děkujeme za tradičně přátelský přístup, za pohodovou atmosféru (i když jsme tušili, že to pro Vás je letos opravdu velký zápřah...), za krásně připravené, vzorně vedené a zcela naplněné trasy, za množství informací a výbornou organizaci – a to Vám všem třem.
Moc bychom si přáli, aby nám to zase někdy s Vámi vyšlo, hodně pošilháváme po Islandu - momentálně ještě nemůžeme rozhodnout, ale tušíme, že času na rozmýšlení moc není... Posíláme Vám pár fotek. Mějte se moc dobře – přejeme hodně dalších zdařilých zájezdů a tak spokojených účastníků, jakými jsme byli po Azorách, Kanárech a Mallorce i my!

Srdečně zdraví Hela a Honza V.

Vážení - Kateřino, Petře a Eliško, chci Vám poděkovat za krásně připravený zájezd na Mallorcu a hlavně za Vaši obětavost a ochotu s jakou jste nás zájezdem provázeli.

Zdravím. Eva V.

Ostrov Skye a Západní vysočina

rok 2015

Milá Eliška a Peter ml.
Chcem sa poďakovať za vynikajúce zvládnutie zájazdu na ostrove Sky v lete. Boli ste vynikajúci, vaša zodpovednosť ma až dojímala, rodičia môžu byť na vás hrdí.

So srdečným pozdravom Marta Š.

Údolí Mosely

rok 2014

Vážení, opět jsme absolvovali vámi organizovaný zájezd Údolí Mosely od 17.8. a chceme vyjádřit dík, jak k programu, tak k perfektivní připravenosti průvodkyně Elišky Chmelařové. Zájezd probíhal minutově přesně a díky řidičům plynule a bezpečně. Dobře volená destinace ubytování na vysoké úrovni, včetně úžasné stravy!!!!! Nasbírali jsme plno informací a zážitků spolu s posezením při ochutnávce vín.
Děkujeme !

S pozdravem Jaromíra O. a Božena H.

Vážení,
děkuji za pozvánku, na kterou se nebudu moci přihlásit, ale stejně vám chci poděkovat za letošní zájezd do Německa. Byla jsem s Eliškou Chmelařovou, se vším velmi spokojená a pokud někam pojedu, budu zřejmě preferovat vaši kancelář, a to nejen proto, že jsem byla šokována milým dárkem od vás ke svým narozeninám. Stručně - děkuji, bylo to všechno velmi pěkné a příjemné.

S pozdravem Jitka Z.

Alsasko

rok 2012

Dobrý den a zároveň přání všech dalších dobrých dnů v konání vaši záslužné práci cestovního ruchu. Musím poděkovat za realizaci poznávacího zájezdu Alsasko ve dnech 27. - 30.9.2012, jehož průvodkyní byly Eliška Schlindenbuchová a Martina Kocmanová. Od začátku zahájení cesty z Prahy vše probíhalo plynule, kdy jsme byli vždy podrobně informováni o programu a zároveň vyslechli veškerou historii jednotlivých destinací. Nelze opomenout jazykovou zdatnost slečny Martiny, kdy perfektně a srozumitelně simultáně překládala z francouštiny!!!! Musím vyzdvihnout zásluhy pana řidiče, jehož bravůrní styl jízdy byl po celou dobu pohodovým zážitkem, zvláště v krkolomných zatáčkách zdolávaných výšin. Vždy s úsměvem podával požadované občerstvení a i tím se zasloužil o dobrou náladu cestujících.
Ještě jednou děkujeme za perfektně připravený zájezd a díky vašim průvodkyním se staly zážitky z cesty tak silné, že z ní čerpáme dodnes.

S pozdravy Jaromíra O. a Božena H.

Burgundsko

rok 2012

Dobrý den,
chtěla bych tímto moc poděkovat za super zorganizovaný zájezd Burgundsko 2012 v termínu od 6.9. do 10.9.2012. Hlavně velký dík patří paní průvodkyni Kateřině Schlindenbuchové a její dceři Elišce...její připravenost...odbornost.....ochota a vstřícnost....opravdu je obdivuji...i proto si myslím, že se mi zájezd velmi líbil a zase ráda příští rok se zúčastním s vaší cestovní kanceláří nějakého zájezdu.
Prosím, abyste jim mým jménem ještě jednou moc poděkovali.

Alena K.

Patagonie a Ohňová země

rok 2017

Ahoj Eli a Péťo,

ještě jednou děkujeme za nádherné zážitky a skvělou organizaci.

Blanka a Vlado B.